GNU/Linux

Operační systém

se vším, co potřebujete
-

 Bezpečnost

Doby, kdy jste se museli bát o svá data, jsou pryč. Do vašeho Linuxu se jen tak někdo nepovolaný nedostane. Žádný vir ani spyware vám nebude probírat poštu a někomu ji posílat, když nechcete. Budete mnohem bezpečnější před útoky na váš bankovní účet i bez šíleného firewallu - i když i firewall Linux má, ale v podstatě ho neuvidíte. Pracuje samostatně a bez obtěžování. To všechno máte v plné verzi a bez registrace. Nikdo nemusí vědět, že používate Linux, pokud se nebudete sami chtít pochlubit. A že je čím.

Vaše dokumenty, fotografie i hudba jsou na disku pod dohledem Linuxu v bezpečí a nepoškodí je ani běžné problémy jako je výpadek proudu.

Bezpečí systému se dá dělat dvěma cestami - z principu nebo omalovánkami. Krabice nebo hezké menu ale vaše data neochrání. Linux na bezpečnosti stojí od základu a vyvinul se proto, aby byl bezpečný. Obsahoval firewall již v době, kdy o něm jiní ještě nezačali ani uvažovat.

< zpět

-
ubuntu
fedora
mandriva
suse
gentoo
debian
Výhody Linuxu | Linux chci vyzkoušet | Stáhnout Linux

Linux® je ochranná známka, kterou vlastní Linus Torvalds.
GNU je rekurzivní zkratka GNU is Not Unix projektu na podporu vývoje svobodného software.
Jako GNU/Linux je označován svobodný operační systém tvořený velkým množstvím svobodných programů, výkonostně a funkčně srovnatelný s jinými operačními systémy.

(c) 2007 -2018  Adam Přibyl, email - pod záštitou CZLUG